Addig is itt van az első könyvkritika, amit még régebben írtam egy sorozat magyarul megjelent köteteihez:
Percy Jackson és az olimposziak sorozat
Ez egy olyan sorozat, amit ha egyszer valaki elkezd olvasni, akkor nem, vagy csak nagyon nehezen tud abbahagyni. Szerintem ezek a könyvek szórakoztatók bármilyen korú és nemű olvasó számára. Na, de nem rizsázok tovább, hanem belevágok a konkrét élményismertetőbe.
Vigyázat, innen spoilereket tartalmaz!
Összefoglaló a történetről a saját szavaimmal:
Percy Jackson hiperaktív, diszlexiás fiú, akiről a pörgő események folyamában kiderül, hogy félisten, méghozzá nem is akármilyen. A nagy triász egyik tagjának, Poszeidonnak a tenger istenének fia.
Az első részben azzal gyanúsítják meg Percy-t, hogy ő lopta el Zeusz villámát, ám a legvégén kiderül, hogy az igazi tolvaj Luke volt, Hermész fia, aki azt akarta, hogy háború törjön ki az istenek között. Miközben Percy a Félvér Táborba igyekszik (ott képezik ki a félisteneket) Hádész elrabolja a kedves főszereplőnk anyját. Percy természetesen elindul az Alvilágba szatír védelmezőjével, Groverrel, és egy kalandvágyó ifjú félistennel, Athene lányával, Annabethszel. Természetesen nagyon sok mindenen keresztülmennek a kaland közben, ráadásul a vállukra nehezedik az a bizonyos villámlopás eset is…
A második részben Percy és Annabeth ki akarja szabadítani Grovert, aki egy küklopsz fogságába esett. Ráadásul az Arany gyapjút is vissza kell szerezniük, hogy meggyógyítsák a Félvér Tábort körülvevő mágikus határt, ami távol tartja a szörnyeket (mert azok is vannak, és vonzzák őket a félistenek). Ha ez még nem lenne elég, kiderül, hogy Luke és még sok áruló félisten Kronosz, a gonosz titánkirály szolgája, és meg akarják dönteni az olmposziakat.
A harmadik részben egyre sűrűsödnek a szálak, és annyi minden történik, hogy azt nehéz leírni. Mindenesetre annyit elárulok, hogy előkeveredik két Hádész gyerek, az eget tartó Atlasz és Artemisz szüzességet fogadott vadászai is, ráadásul Kronosz is szövögeti a terveit. Ja, és természetesen a gonosz legfőbb csatlósa, Luke se maradhatott ki a kötetből.
Na, ennyi lenne a magyarul megjelent kötetek tartalma. Persze közel sem lőttem le minden poént, hogyha valaki ezután olvassa el, érje egy nagyrakatnyi meglepetés.
Mind a három kötetet néhány egyszerű szóval lehetne jellemezni: humoros, pörgő, akciódús, fordulatos, kiszámíthatatlan és szenzációs.
A személyes kedvencem egyébként a harmadik rész, de a másik két kötet csak hajszálra lemaradva követi.
Az első kötetet véletlenszerűen felcsaptam, és kiírtam néhány sort ízelítőnek, de ez közel sem alkot teljes képet:
Tudod, az a helyzet, hogy az ilyen túrákon mindig történik velem valami. Mint ötödikben is, amikor az előző iskolámmal elmentünk a saratogai csatatérre, és adódott egy kisebb balesetem a forradalom egyik ágyújával. Nem is az iskolabuszra céloztam, mégis kicsaptak. És azelőtt, negyedikes koromban, amikor a Tengervilág cápamedencéje mögött a kulisszatitkokba avattak be minket. Meghúztam egy emelőrudat. Pontosabban nem a megfelelő emelőrudat húztam meg, mire az osztály váratlan, ámde gyors úszásra kényszerült.